Çocuklara ne sunuyoruz?

Çocuklar bu deney seti ile temel elektronik devre elemanlarını tanıyacak ve ileride kodlama tekniklerinde kullanılacak elektronik parçalara daha aşina olacaklardır.

Çocukların Fizikteki temel enerji değişimlerini (örneğin elektrik enerjisinden ses enerjisine veya hareket enerjisinden elektrik enerjisine dönüşüm) görsel olarak anlamaları amaçlanmaktadır.

Modüller en basit haliyle tasarlanmış olup, bağlantılar için geçmeli kablo ve modül-kablo renk uyarlaması sayesinde deney kurulumu basit bir şekilde yapılabilmektedir.

Çocuklarımızın güvenliği için elektriksel ve kimyasal malzemelerle temas kaplamaları en aza indirilmiş ve uluslararası elektrik güvenlik standartları dikkate alınarak devre tasarımları yapılmıştır.

Uydu ve gezegen isimleri kullanılarak deneylerde kullanılan modüllere karakter özellikleri verilmiş, böylece klasik deneysel uygulamalarda ortaya çıkan dikkat dağınıklığı azaltılmış ve ilgi düzeyi artırılmıştır. Kısacası öğrencilerimizin bir oyun gibi düşünerek ve hayal kurarak deneyleri gerçekleştirmeleri amaçlanmaktadır.

Deney elemanlarının (modüllerin) birbirleri ile elektriksel bağlantıları geçmeli kablolarla tasarlanarak parmak motor becerilerine katkı sağlanmıştır.

Çoğu okul programında bulunan temel deneyler bu set ile yapılabilir. Uluslararası müfredat programları araştırılmış ve bu programlar dikkate alınarak deney setleri uyarlanmıştır.

Kitler içerisindeki ürünler el işçiliği ve yerel işçilik ile üretilmiştir.

tr_TRTurkish
WhatsApp
Ropolab - Müşteri Hizmetleri
Merhaba, (Hi)
Size nasıl yardımcı olabiliriz ? (How can we help you ?)