STEM Eğitimi

STEM Açılımı ve Anlamı

STEM, Science (Fen), Technology (Teknoloji ), Engineering (Mühendislik) ve Mathematics (Matematik)

STEM Eğitimi

STEM eğitimi, bilim, teknoloji, mühendislik ve matematiğin ve bunlarla ilişkili uygulamaların, öğrencilerin araştırdığı ve problemlerin çözümlerini tasarladığı ve gerçek dünya fenomenlerinin kanıta dayalı açıklamalarını aşağıdakilerle inşa ettiği öğrenci merkezli bir öğrenme ortamı yaratmak için kasıtlı olarak bütünleştirmesidir. okulların, ailelerin ve topluluk ortaklarının ortak katkılarıyla öğrencinin sosyal, duygusal, fiziksel ve akademik ihtiyaçlarına odaklanmak.

Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik (STEM) eğitimi Florida’da devam eden ekonomik başarı için kritik öneme sahiptir. Ülke çapında, STEM kariyerlerindeki büyüme, diğer herhangi bir mesleki kategoriyi geride bırakıyor. Ayrıca STEM kariyerleri, diğer birçok alandan daha yüksek başlangıç ​​maaşları ve daha fazla kariyer kazanma potansiyeli sunar. Günümüzün kariyerleri, hizmet endüstrilerinden mühendisliğe kadar tüm istihdam seviyelerinde STEM becerileri gerektirir. Matematik, bilim ve teknolojide üst düzey becerilere sahip olmayan genç yetişkinler, yalnızca yüksek ücretli, yüksek talep gören STEM kariyerleri için muazzam fırsatlar nedeniyle değil, aynı zamanda bu beceriler diğer alanlarda başarı için hayati önem taşıdığı için önemli bir kariyer dezavantajındadır. Endüstri sektörleri.

STEM eğitimi, bireysel içerik alanlarının yanı sıra entegre deneyimler desteklenerek en iyi şekilde sürdürülür. Ek olarak, hem akademik standartları hem de Kariyer ve Teknik Eğitim (CTE) Standartlarını desteklemek için entegre kurslar ve projeler kullanılabilir. STEM eğitimi, problem çözme ve mühendislik uygulamalarının dahil olduğu, teknolojinin baştan sona sorunsuz bir şekilde entegre edildiği ve matematik ve fen alanlarında başarı için yüksek beklentilerin olduğu entegre bir öğrenme yaklaşımını gerektirir. STEM eğitimi matematik ve fen disiplinleriyle sınırlı değildir.

Related Articles

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tr_TRTurkish
WhatsApp
Ropolab - Müşteri Hizmetleri
Merhaba, (Hi)
Size nasıl yardımcı olabiliriz ? (How can we help you ?)